Penis Büyütme ve Kalınlaştırma Ameliyatları

Penis Büyütme (Penis Uzatma) Ameliyatı

 

Penis büyütme ameliyatı “Penis Plasti” şeklinde de adlandırılan penisin boyunu uzatma ve penis çevresini kalınlaştırma amaçlı yapılan bir estetik cerrahi girişimdir. Önceleri yalnızca kadınlar tarafından dış görünümde rahatsızlık duyulan bölgeler için tercih edilen estetik operasyonlar, günümüzde erkekler arasında da son derece yaygın bir şekilde talep görmeye başladı. Artık sadece kadınlar değil erkekler de estetik operasyonlara karşı son derece ilgili. Ayrıca yüz ve vücut estetiklerinin yanı sıra genital estetik operasyonları da artık son derece revaçta.

 

Penis büyütme ameliyatı nedir?

Erkekler için penisin büyüklüğü, kalınlığı ve işlevselliğinin son derece önemli bir konu olduğu da düşünüldüğünde, genital estetik denince akla penis büyütme ameliyatı geliyor diyebiliriz. Esasında penis estetiği yalnızca penis uzatmak veya penisi kalınlaştırmak için değil, penisteki çeşitli şekil bozuklukları, penis eğriliği veya yanlış sünnet kaynaklı görünüm bozuklukları için de çözüm sunan çeşitli operasyonlar içermektedir. Biz bu yazımızda yalnızca büyütme odaklı penis estetiği ameliyatı üzerinde duracağız.

Normal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı?

 

Normal penis boyu veya ideal penis boyu kavramı her ne kadar çok merak edilip, bir çok araştırmaya konu olsa da net bir ifadeyle “Penis büyütme ameliyatı olmak isteyen biri için normal penis boyunun ne olduğu önemsizdir”. Bunu en başta söylemek istememin nedeni ise penis estetiği hakkındaki yanlış yaygın görüştür;

Penis büyütme ameliyatları yalnızca penisi normalden küçük olan kişilere uygulanmaz!

Penis büyütme ve kalınlaştırma ameliyatları penisinin boyundan veya kalınlığından ya da her ikisinden memnun olmayan kişilere, bu rahatsızlıklarının giderilmesi için yapılan bir estetik operasyondur. Ayrıca belirtmem gerekir ki; penisin mevcut boyu ne kadar uzunsa, ameliyat sonrası uzama oranı da o kadar artacaktır. Çünkü birazdan tüm detaylarını anlatacağımız ameliyatta yapılan işlem aslında penisin görünmeyen içerde gömülü olan kısmını görünür hale getirme işlemidir.

Yine de merak edenlerin meraklarını gidermek adına bilgi vermek gerekirse, normal penis boyu ırk, ülke hatta bölge gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterse de genel olarak 11-17 cm arası bir uzunluk normal kabul edilebilmektedir. Erekte bir penis 11-17 cm aralığında olduğunda bu normal kabul edilir, çünkü bir kadının vajinası ortalama olarak hemen hemen aynı uzunluktadır. Her ne kadar bu konuda araştırmalar yapılıp, ideal penis boyu tabloları oluşturulmuş ve faydalanabileceğimiz fazlaca veri bulunsa da konunun uzamaması adına burada bu bilgilere yer vermemeyi tercih ediyorum.

Başta da söylediğim gibi  önemli olan kişinin penisinin uzunluğu değil, bu uzunluktan memnun olup olmadığıdır. Mikro Penis dediğimiz 2 cm altında uzunlukta olan gelişmemiş penise sahip olan hastalar haricinde, penis boyu ister 8 cm, ister 20 cm olsun tüm hastalara penis estetiği uygulanabilir. Mikro Penis durumu farklı bir durumdur ve penis uzatma ameliyatı bu hastalarda işe yaramamaktadır. Kısacası işlevsel değil, estetik bir operasyon olan penis uzatma ameliyatında asıl olan hastanın isteğidir.

 

Penis Nasıl Büyütülür?

 

Penis büyütme derken aslında burada kastedilen penisin boyunun uzatılması ve penisin kalınlaştırılması işlemleridir. Genital estetikle penis büyütme yapılırken bu iki işlem ister ayrı ayrı, isterse de tek operasyonda aynı anda gerçekleştirilebilir. Penisinin sadece boyundan memnun olmayan birine yalnızca uzatma işlemi yapılabilir. Aynı şekilde hastanın penis boyuyla ilgili bir sıkıntısı olmayıp, yalnızca inceliğinden şikayetçi olabilir. Biliyoruz ki estetik operasyona karar vermeden önce hastaların bir çoğu penis büyüttüğü iddia edilen ilaçları veya penis büyütme egzersizlerini denemektedirler. Şunu baştan ifade etmeliyim ki; ameliyat haricinde doğal yollarla penis büyütmek imkansızdır. Bunu birazdan operasyonun nasıl yapıldığını öğrendiğinizde siz de anlayacaksınız. Kalıcı ve gerçek büyüme sağlamanın tek yolu penis uzatma ameliyatıdır. Penis büyütücü diye lanse edilen ilaçların bir takım geçici etkiler yapabileceği – ki bu etki genellikle uzama değil kalınlaşma yönündedir – ihtimal dahilindedir ancak bu hem etkisinin kalıcı olmaması hem de ilaçların yan etkileriyle vücuda verebileceği zararlar düşünüldüğünde asla başvurulmaması gereken bir yöntemdir.

Penis büyütme egzersizlerine gelecek olursak; esasen bu egzersizlerin çıkışı, penis büyütme ameliyatı sonrasında bazı hastalara doktorların tavsiye ettiği bir takım egzersizlerin kişiler arasında ve internette yanlış bir şekilde yayılarak, egzersizle penis büyütme mümkünmüş gibi görülmesinden ibarettir. Evet, doktorlar tarafından bazen ameliyat sonucuna katkı sağlaması veya ameliyat sonrası oluşabilecek bir takım sorunları önlemeye yardımcı olması için egzersizler önerilebilmektedir, ancak bu egzersizler herkesin yapması için uygun değildir ve tek başına büyüme sağlayabilecek egzersizler asla değildir. Öte yandan penis boyu uzatma egzersizleri sıradan, masum egzersizler de değildir. Çoğu kişide “Aman canım ne olacak, egzersiz sonuçta, işe yaramasa da yapayım, bir deneyeyim…” düşüncesi hakim olsa da, bu egzersizleri yapmak penis yapısında geri döndürülemez tahribatlar yaratmanıza neden olabilir. Penisin kanla dolduğu bölgede kanamalara, yırtılmalara ve deformasyonlara neden olması olasıdır. Bu yüzden de bu egzersizlerden de uzak durmak gerekmektedir.

Şimdi penis uzatma ve kalınlaştırma için elimizde kalan tek ve doğru yöntem olan penis estetiği ile penis nasıl büyütülür detaylıca anlatalım.

Penis Uzatma ve Kalınlaştırma Teknikleri

Penis uzatma ameliyatlarında hastanın mevcut durumuna göre uzatma için kullanılan farklı teknikler vardır. İlk önce penis büyütme ameliyatı denildiğinde akla gelen asıl yönteme detaylıca bakalım;

 • Süspansör Ligamanın Kesilmesi:

Süspansör ligaman, penisin vücut içinde kalan kısmını, leğen kemiğine bağlayan bir asıcı bağ dokusudur. Aslında penisin yaklaşık %50’si vücut içerisindedir ve bu asıcı bağ dokusu gevşetilerek penisin içerde kalan kısmı serbestleştirilir. Bu şekilde dışarıda görünen penis boyunda uzama sağlanır. Burada dikkat çekmek istediğim iki önemli husus var. Birincisi; yöntemin adı “ Süspansör Ligamanın Kesilmesi” olmasına karşın bağ dokusunun gevşetilmesinden bahsetmekteyiz. Çünkü önceleri bu bağ dokunun tamamı kesilirken, artık %80’i kesilerek gevşetilme sağlanmaktadır. Zaman içinde teknikte oluşan bu değişimin sebebi asıcı bağın alt kısımdaki %20’lik bölümünün kesilmesinin uzamaya bir katkı sağlamadığının görülmüş olmasıdır. İkinci husus ise, elde edilecek uzamanın ne kadar olacağı ameliyat öncesinde net bilinebilecek bir durum değildir. Çünkü bu durum tamamıyla anatomik yapıyla alakalıdır ve kişiden kişiye değişir. Genel olarak ameliyat sonrasında ortalama 2-5 cm civarında uzama elde edilir.

 

Penis nasıl uzatılır?
 • Supra-pubik V-Y Plasti

Suprapubik V-Y Plasti, penis uzamasına destek olacak şekilde pubisteki cilt ilerletmesini sağladığımız, penis büyütme ameliyatının önemli bir aşamasıdır. Bu bölgede ameliyat sonrası ters Y harfi şeklinde bir dikiş izi görülür. Bu iz birkaç ay içerisinde büyük ölçüde kaybolur.

 • Supra-pubik Liposuction

Suprapubik Liposuction gömülü penis dediğimiz durum oluştuğunda penisin daha uzun görünmesini sağlamak için uyguladığımız bir işlemdir. Genellikle orta yaş erkeklerde daha sık gördüğümüz pubik bölgenin yağlanması, mevcut penis boyunun daha kısa görünmesine neden olur. Pubik bölgenin dolgun görünümünün yanında penis sanki bu bölgeye gömülmüş gibi görünür. Penis uzatma operasyonu sırasında bu bölgeye yapılacak etkili bir liposuction uygulaması ile gömülü penis durumunu ortadan kaldırabiliyoruz. Liposuction sonrasında, alınan yağ dokunun kalınlığına göre 1-1,5 cm arasında penis büyümesi sağlanabilmektedir.

 • Peno-skrotal Plasti

Peno-skrotal Plasti penis ile yumurtalıkların (skrotum) birleşiminin anormal olduğu durumda uyguladığımız bir yöntemdir. Bazı erkeklerde testis torbasının derisi penisin ortasına yapışık olur ve bu durum görsel olarak penis boyunun kısa algılanmasına neden olur. Hindi boynu da denilen bu görünüm bozukluğu buradaki cildin düzeltilmesi ile giderilir. İşlem sonrasında görünümde ciddi derecede uzama algısı olur.

 • Penis Kalınlaştırma

Penis kalınlaştırma işleminde yağ enjeksiyonu, kompozit doku transferi ya da dolgu maddeleri kullanılabilmektedir. Bildiğimiz en güvenilir dolgu maddesi kişinin bizzat kendi dokularından elde edilen yağ greftidir. Bu sebeple tüm vücutta olduğu gibi penis kalınlaştırma işleminde de öncelikle bunu tercih ediyoruz.

Kişinin karın bölgesinden liposuction tekniği ile alınan yağ dokuları enjeksiyona hazır hale getirilip penis çevresine enjekte edilir. Penis uzatma ameliyatı ile birlikte yapılabileceği gibi ayrıca da yapılabilen bu işlem istenirse tekrar da edilebilen bir işlemdir. Zira enjekte edilen yağın bir kısmı emilmekte ve bir süre sonra işlemin tekrarını isteyen hastalarımız olabilmektedir. Bu tamamen kişiden kişiye değişen bir durumdur. Enjeksiyon sonrasında 5-6 yıl yağın kalıcı olduğu vakalar olduğu gibi, 6 ay sonrasında yeniden uygulamaya ihtiyaç duyan kişiler de olabilir. Yağın emilmesi genelde ilk 6 ayda gerçekleşir ve ortalama %30-70 kadarı emilerek yok olmaktadır. Ancak buna dayanarak gereğinden fazla yağ enjekte edilmesi işlemin sonucuna etki etmeyeceği gibi, erken dönemde hastanın ereksiyon sorunu yaşamasına da sebebiyet verebilir.  Penis çevresine enjekte edilen fazla miktarda yağ, penisi iyice sarıp sıkıştırarak içine kan dolmasını zorlaştırır ve dolayısıyla ereksiyonu zorlaştırabilir. Bu gibi istenmeyen durumlar yaşanmaması için penis kalınlaştırma işleminde tecrübeli bir cerrah seçilmelidir.

 

Kısa kısa soru cevap şeklinde penis büyütme ameliyatının tüm detaylarına bakalım:

Penis uzatma ameliyatı penisi leğen kemiğine bağlayan yüzeyel ve asıcı bağ dokular kesilerek yapılır. Teorik olarak çok basit bir işlem gibi görünse de, ciddi cerrahi tecrübe gerektiren bir operasyondur. Ameliyathane ortamında, açık ameliyat şeklinde yapılır. Penis büyütme ameliyatı yapan cerrah, yapılacak işleme ve hastanın durumuna göre genel anestezi ya da bölgesel anestezi ile operasyonu gerçekleştirmeyi tercih edebilir. Ortalama 1 saat süren bir operasyondur.

Penis kalınlaştırma işlemi kişinin kendi vücudundan liposuction işlemi ile alınan yağın, penis çevresinde cilt altına enjekte edilerek yapılan bir dolgu işlemidir. Tek başına kalınlaştırma işlemi yapılacak hastalarda genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılır. Ortalama 1 saat süren bir işlemdir ve hastanede kalmayı gerektirmez.

Operasyon anestezi altında gerçekleştirildiği için, operasyon sırasında herhangi bir ağrı yada acı duymazsınız. Eğer kalınlaştırma işlemi yapılmışsa ameliyat sonrasında ilk 1 hafta karın bölgesinde ağrılarınız olabilir. Yağ alınan bölgelerde ağrı olması olağan bir durumdur ve doktorunuzun tavsiyelerine uyduğunuz sürece kolay atlatılabilir bir süreçtir. Bunun haricinde penis uzatma işleminden dolayı peniste yada çevresinde ağrı yaşanması olası değildir.

Penis büyütme ameliyatından sonra aynı gün taburcu olabilirsiniz. Ortalama 3 hafta sonra iyileşme gerçekleşmektedir.

Ameliyat sonrası ilk 5-7 gün banyo, buhar banyosu, solaryum, güneşlenme gibi durumlardan kaçınmalısınız. Sargılarınıza dikkat etmeli, pansumanlarınızı ihmal etmemelisiniz.

1 hafta boyunca araç kullanımı ve uzun seyahatler önerilmemektedir.

2 hafta sonra ağır bir işte çalışmıyorsanız işinize dönebilirsiniz. Kas gücüne dayalı veya ağır tempolu bir işiniz varsa 30 gün rapor almanız tavsiye edilir.

2 hafta sonra fiziksel aktiviteye başlayabilir, hafif spor egzersizleri yapabilirsiniz. Ancak ağır antrenmanlardan kaçınmalı, yoğun tempolu egzersizler için en az 30 gün beklemeli ve doktorunuzun onayını mutlaka almalısınız. 

Penis büyütme ameliyatı sonrasında cinsel ilişki için en az 21 gün beklemelisiniz ve mastürbasyon da dahil cinsel aktiviteye başlamadan önce doktorunuzdan mutlaka onay almalısınız.

Penis büyütme ameliyatları fonksiyonel ameliyatlar değildir. Yapılan işlemler penis dokusundan, sinirlerden ve damarlardan oldukça uzaktır ve herhangi birini etkilememektedir. Ve dolayısı ile ereksiyon problemi, erken boşalma, cinsel istekte azalma yada herhangi başka bir işlevsel sorun yaşama ihtimaliniz yoktur. Penis büyütme ameliyatları olumsuz bir duruma yol açmayacağı gibi, varsa, yaşamakta olduğunuz cinsel fonksiyon problemlerinin iyileşmesine de herhangi bir katkısı olmaz.

Penis büyütme ameliyatı yalnızca penisin görüntüsünden duyduğunuz rahatsızlığı giderebilecek estetik bir operasyondur.

Günümüzde bizim uyguladığımız şekliyle uygulanan penis uzatma ameliyatı peniste eğriliğe neden olmaz. Önceleri asıcı dokunun tamamen kesilerek uygulama yapılmasından dolayı ereksiyon sırasında penis bir miktar eğri dururken, artık asıcı bağ dokunun %20’si bırakıldığı için böyle bir problemle karşılaşılmamaktadır.

Hayır, idrar yolları hiçbir şekilde penis büyütme ameliyatından etkilenmez.

Hayır, penis büyütme ameliyatları üremeyi de hiçbir şekilde etkilemez.

Operasyon sonrasında işlem kaynaklı cilt görünümünde bir bozulma meydana gelebilmekte fakat 3 hafta içerisinde penis normal görünümüne kavuşacaktır. Operasyon için yapılan ufak kesi de kolay iyileşen bir bölgede yer aldığı ve eriyen ip kullanıldığından belli bir süre sonra ameliyat izi büyük ölçüde kaybolacaktır. Dolayısıyla iyileşme süresi sona erdiğinde penis büyütme ameliyatı olduğunuz dışarıdan anlaşılamaz.

Her ameliyatta olduğu gibi Penis büyütme ameliyatında da bazı riskler mevcuttur. Anestezi kaynaklı genel riskler dışında oluşabilecek komplikasyonlar şunlardır:

 • Enfeksiyon : Enfeksiyon riskini önlemek için ameliyat sonrasında penis çevresinin bakımı ve pansumanı çok dikkatli yapılmalı ve doktor kontrolleri zamanında yapılmalıdır.
 • Ödem : Penis kalınlaştırma ameliyatı sonrasında penis çevresinde ufak şişlikler oluşması doğaldır. Bu şişlikler genel olarak 15 gün içerisinde iyileşir. Çok düşük bir oranda olsa da penis kalınlaştırma ameliyatı sonrası inmeyen şişlikler oluşabilir ve bu şişlikler ödeme dönüşebilir. Bu yüzden doktor kontrollerini ihmal etmemeli ve böyle bir durum oluşursa derhal doktorunuza başvurmalısınız.
 • Morarma: Penis kalınlaştırma işleminden sonra morarma görülmesi de gayet normaldir. Ancak bu morarmalar kısa süre içerisinde geçmektedir. Uzun süren morarmalarda da doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.
 • Kan pıhtılaşması: Çok nadiren görülebilecek bir komplikasyondur ve sizin anlama imkanınız yoktur. Doktor kontrolü sırasında doktorunuz kan pıhtılaşması gözlemlerse kolayca tedavi edebilir. Kontrol altına alınması kolay bir durumdur.
 • Kan birikmesi (Hematom): Penis kalınlaştırması sonrasında en sık görülen komplikasyondur. Karından yağ alınan kısımda doku içine olan kanamalar sonucunda olur. Kan birikmesi durumunun modern yöntemlerle büyük ölçüde önüne geçilmiştir, ancak yine de böyle bir durumla karşılaşırsanız derhal doktorunuza başvurmalısınız.

Penis büyütme ameliyatı fiyatları yapılacak işlemlere, anestezi seçimine, ameliyatın yapılacağı merkeze ve penis büyütme ameliyatı yapan cerrah ve cerrahi ekibin tecrübesi gibi birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Neye ihtiyacınız olduğunu ve penis büyütme ameliyatının ne kadar maliyeti olacağını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon, Whatsapp ya da site üzerindeki formları kullanarak güncel penis büyütme ameliyatı fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Neler Var?
  Add a header to begin generating the table of contents
  Neler Var?
   Add a header to begin generating the table of contents